VOTERS’ LIST-NORTHERN REGION – ABUJA-NORTH CENTRAL-NORTH WEST-NORTH EAST

NORTHERN REGION

VOTERS' LIST-NORTHERN REGION – ABUJA-NORTH CENTRAL-NORTH WEST-NORTH EAST

POLLING STATION: 10

POLLING OFFICER:

S/N

NAME

STATUS

DISTRICT

AXIS

REGION

REMARK

1

BRO. IDOWU OLUSANYA

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


2

BRO. JULIUS OPOTU

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


3

BRO. LANRE OMOLAOLU

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


4

BRO. SAMUEL KIKIOWO

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


5

BRO. SIMON OKODUWA

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


6

DCN. MOSES AKPAH

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


7

DCNS. CHRISTIANA JOB

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


8

SIS. ESTHER AROLAYO

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


9

SIS. FLORENCE NYANG

DELEGATE

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


10

PASTOR EMMANUEL OMOGHENE

LICENSED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


11

PASTOR LAMBERT UROEGBULEM

LICENSED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


12

PASTOR MIKE AZUONWU

LICENSED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


13

PASTOR MRS. CELESTINA OKELE

LICENSED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


14

PASTOR WOLE OGUNSUYI

LICENSED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


15

REV. BLESSED AROLAYO

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


16

REV. E. OZURUMBA

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


17

REV. EDWARD OGUNNAIKE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


18

REV. GOLDING OKORO

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


19

REV. HYACINTH IJEOMAH

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


20

REV. KAYODE OLUWOLE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


21

REV. LANA LOYINMI

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


22

REV. MORENIKE BABALOLA

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


23

REV. MRS. EBELE OKEREKE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


24

REV. MRS. H. EMESSIRI

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


25

REV. MRS. SARAH KOMOLAFE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


26

REV. MRS. UDUAK ATTANG

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


27

REV. OKEY OKELEKE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


28

REV. PAUL OKEREKE

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


29

REV. SUNDAY NZOME

ORDAINED

ABUJA

ABUJA AREA

NORTHERN


30

PST. JIMBA TASHILAAN PAUL

LICENSED

DAFA

ABUJA AREA

NORTHERN


31

PST. STEPHEN ACHAGU

LICENSED

DAFA

ABUJA AREA

NORTHERN


32

PST. YUSUF SHENENI

LICENSED

DAFA

ABUJA AREA

NORTHERN


33

REV. TANKO DANLAMI

ORDAINED

DAFA

ABUJA AREA

NORTHERN


34

BRO. ADEMOLA ADENIYI

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


35

BRO. JAMES AMAMGBU

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


36

BRO. EMEKA ONYENAHARAM

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


37

BRO. JULIUS BROWN OLOWOKERE

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


38

BRO. OLUTOSIN KELVIN

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


39

SIS. SHOLA KAYODE

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


40

BRO. TOPE ALABI

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


41

BRO. SAMSON ADEBAYO

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


42

SIS. BLESSING MUSA

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


43

SIS. BLESSING JOB

DELEGATE

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


44

PASTOR ADEKUNLE JOHN

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


45

PASTOR (MRS) JULIANAH UDOMA UN

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


46

PASTOR ADETUNJI SOWUNMI

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


47

PASTOR ANDREW A. DUROJAYE

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


48

PASTOR DONATUS KAMALU

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


49

PASTOR EMMANUEL CHIEDU AKOSA

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


50

PASTOR ISAAC TAIWO

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


51

PASTOR MIKE AMEH

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


52

PASTOR RALPH NWEKE

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


53

PASTOR UDOMA UDOH UNANG

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


54

PASTOR STEPHEN ACHAGU

LICENSED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


55

REV. ISHOLA OLANREWAJU OMIGAD

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


56

REV. (MRS) GLORIA IBIKUNLE

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


57

REV. (MRS) ABIMBOLA OLUWAFEMI

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


58

REV. (MRS) CHINYERE VICTORIA AK

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


59

REV. (MRS) GLORIA ITOHOWO

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


60

REV. (MRS) ROSELINE ADE VAKPORA

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


61

REV. ADEKUNLE IBIKUNLE

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


62

REV. ASO PATRICK VAKPORAYE

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


63

REV. DR. FESTUS IGBINOBA

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


64

REV. GBENGA ADEGBOYEGA

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


65

REV. JOHN DALAMU

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


66

REV. MOSES OKOLO

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


67

REV. OLUKEMI SOLABI

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


68

REV. SAM OLU OLADEJI

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


69

REV. SUNDAY AWONIYI

ORDAINED

KUBWA

ABUJA AREA

NORTHERN


70

BRO. DANIEL OKEIYI

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


71

BRO. FRANK ORIH

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


72

BRO. OSUNDU OHUNNU

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


73

BRO. TAIWO AJAYI

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


74

DN. JUSTUS IDOWU ABAYOMI

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


75

DNS. ADENIKE ADEKUNLE

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


76

DNS. WILLIAM EMMANUEL

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


77

SIS. MARY OGUNBIYI

DELEGATE

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


78

PASTOR. BABAJIDE COKER

LICENSED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


79

PASTOR. SUNDAY ABIOLA

LICENSED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


80

REV. MONDAY USIADE

ORDAINED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


81

REV. MRS. ABIOLA BABATUNDE

ORDAINED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


82

REV. TOYIN S. OLAYEMI

ORDAINED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


83

REV. VICTOR OLUWADAHUNSI

ORDAINED

NYANYA

ABUJA AREA

NORTHERN


84

REV. DORCAS YUSUF

ORDAINED

SULEJA

ABUJA AREA

NORTHERN


85

REV.YOMI YUSUF

ORDAINED

SULEJA

ABUJA AREA

NORTHERN


86

BRO. FERGUSON ROWLAND

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


87

BRO. MATTHEW BANKONG

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


88

BRO. SIMEON OMONIJE

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


89

DCN. ADEDOTUN ADARAMOLA

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


90

DCN. JOHN OLUWAKOYA

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


91

DCN. SAMSON OLORUNDA

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


92

DCNS. ROSELINE EKPO

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


93

DNS. DORIS AYANLOWO

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


94

SIS. DEBORAH BALOSIBINA

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


95

SIS. MOSES O. ADEOLA

DELEGATE

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


96

PASTOR DICKSON AILEMEN

LICENSED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


97

PASTOR GABRIEL OJO

LICENSED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


98

PST. ADELOWO KEHINDE

LICENSED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


99

PST. OMONIYI FAGBEMI

LICENSED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


100

PST. (MRS) TITILAYO ADEOYE

LICENSED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


101

REV. JOSHUA ALADEGBAYE

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


102

REV CHRISTOPHER AIGBOKHAI

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


103

REV. MRS. ADUKE WILLIAMS O

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


104

REV. (MRS) OLUSOLA IDOWU

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


105

REV. MRS OLUWAFEMI MAJOFODUN

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


106

REV. OLUWAFEMI AJAYI

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


107

REV. ADENIRAN ADEYEYE

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


108

REV. GBENGA OMOARE

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


109

REV. GODWIN OYIBO

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


110

REV. MATANMI C ADEBISI

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


111

REV. SAM OSIVWEMU

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


112

REV. SOLOMON BALOSIBINA

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


113

REV. TIAMIYU ADEOYE

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


114

REV. TOPE ADEYEYE

ORDAINED

WUSE

ABUJA AREA

NORTHERN


115

BRO EMMANUEL JOHN

DELEGATE

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


116

BRO ISAIAH EGAH

DELEGATE

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


117

AMEH LUCY (MRS)

LICENSED

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


118

EZEKIEL ABDULAHI

LICENSED

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


119

ACHEMU ABIGAIL

ORDAINED

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


120

ACHEMU DANIEL I.

ORDAINED

ABOCHO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


121

BRO. ABRAHAM AKILE

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


122

BRO. EMMANUEL ONOJA

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


123

BRO. EZEANA CHINEDU

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


124

BRO. GODWIN ASHEKOLA

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


125

BRO. J.B. AKOMOLAFE

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


126

BRO. MATTHEW ADEBAYO

DELEGATE

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


127

PASTOR. D.C. ANCHE

LICENSED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


128

PASTOR. MATTHEW INUSA

LICENSED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


129

PAS MRS. DORCAS NYINFAWA

LICENSED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


130

PST. SAMUEL O. FALAYE

LICENSED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


131

PST.CLEMENT AGWALBA

LICENSED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


132

REV. FEMI DANIEL

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


133

REV. G. NYINFAWA

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


134

REV. ISRAEL AGBABI

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


135

REV. J.O. AINA

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


136

REV. JUDGE JATAU

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


137

REV. MRS. FAITH AINA

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


138

REV. MRS. MABEL J. JACOB

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


139

REV. T.A. IZIREIN

ORDAINED

ADDO/KEFFI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


140

BRO. OBED DIO

DELEGATE

AKWANGA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


141

DEACON. DAN OCHEJA

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


142

DCNS ROSE ILEMONA

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


143

DCN JAMES ENEMAKU

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


144

DCNS ALELO ATAJACHI

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


145

JOHNSON ABUH

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


146

JONATHAN AKOWE

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


147

STEPHEN UGOYA

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


148

OJONUGWA DAVID

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


149

EMMANUEL ATTA

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


150

JOSHUA T. OBAKA

DELEGATE

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


151

PASTOR. HEZEKIAH DUGI

LICENSED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


152

PASTOR. JOSEPH OMAGWU

LICENSED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


153

PASTOR. RAPHAEL OLUWAYOJU

LICENSED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


154

PASTOR (MRS) FAITH OPALUWA

LICENSED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


155

RECV.DR. IBRHIM OPALUWA

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


156

REV. CLEMENT ACHIMUGU

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


157

REV. DANIEL AMODU

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


158

REV. DAVID MAHA

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


159

REV. ISAAC AMANA

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


160

REV. (MRS.) HANNAH AGONOH

ORDAINED

ANYIGBA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


161

REV DANLADI BABURU

ORDAINED

Galadima-Kogo

North-Central

NORTHERN


162

REV JOSEPH MAI'ANGUWA

ORDAINED

Galadima-Kogo

North-Central

NORTHERN


163

REV IBRAHIM TANKO

ORDAINED

Galadima-Kogo

North-Central

NORTHERN


164

REV JOHN SAURI

ORDAINED

Galadima-Kogo

North-Central

NORTHERN


165

BRO DAVID OJILE

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


166

BRO JOHN ABU

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


167

BRO. EMMANUEL ALAKORO

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


168

BRO. UKWUBILE J. ORGU

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


169

MRS. OJOMA ACHURNU

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


170

MRS. THERESA ATTAH

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


171

SIS. WINIFRED ABEL

DELEGATE

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


172

PASTOR. MATTHEW ALFA

LICENSED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


173

PASTOR. PAUL EZE

LICENSED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


174

REV. B.O. ATTAH

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


175

REV. CORNELIUS EGBUNU

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


176

REV. JACOB OGWU

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


177

REV. JAMES O. ACHUMU

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


178

REV. MRS. QUEEN IGBEBOH

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


179

REV. PIUS SANI

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


180

REV. RICHARD IGBEBOH

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


181

REV. SALIFU MATTHEW

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


182

REV. SUNDAY IDACHABA

ORDAINED

IDAH

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


183

BRO. GIDEON LAWANI

DELEGATE

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


184

BRO. GODSTIME ROBERT

DELEGATE

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


185

BRO. SAMUEL OCHENI

DELEGATE

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


186

DCN. ISAAC WANG

DELEGATE

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


187

PASTOR. JAMES AKINYELE

LICENSED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


188

PAS MRS. OMOLOLA ADEAGBO

LICENSED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


189

PASTOR. OLABISI ADEAGBO

LICENSED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


190

PASTOR. OLAYINKA ASABI

LICENSED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


191

REV. BITRUS .I. BULUS

ORDAINED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


192

REV. JULIE FOMBANG

ORDAINED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


193

REV. OLAIRYR OGUNRINADE

ORDAINED

JOS

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


194

MRS. GLADYS OJONIMI JAMES

DELEGATE

KONTAGORA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


195

PAS MRS. BOLANILE AKINLALU

LICENSED

LAFIA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


196

DCN GABRIEL UKO

DELEGATE

LOKOJA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


197

DCNS MARGRET OBIONU

DELEGATE

LOKOJA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


198

PASTOR. ADEMILUKA ISAAC

LICENSED

LOKOJA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


199

REV. MARY ADAMU

ORDAINED

LOKOJA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


200

REV. NOAH KOLOFO

ORDAINED

LOKOJA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


201

BRO. HON HANGE

DELEGATE

MAKURDI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


202

DCNS. MERCY OKEKE

DELEGATE

MAKURDI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


203

DR. STANLEY UGAH

DELEGATE

MAKURDI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


204

PST. MATTHEW OLADIPO

LICENSED

MAKURDI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


205

REV. MRS PHILO OBI

ORDAINED

MAKURDI

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


206

BRO. JACOB YISAPATI

DELEGATE

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


207

DEACONS.ANN EBOESOMI

DELEGATE

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


208

PASTOR EMEKE JAMES

DELEGATE

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


209

PASTOR. FRANK MENDS

LICENSED

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


210

PASTOR JOHNSON OBAMOH

LICENSED

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


211

PASTOR.SMUEL ADEJO ABU

LICENSED

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


212

REV.TITUS PASILI ZURNIA

LICENSED

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


213

REV.YUNUSA KASA

ORDAINED

MINNA

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


214

BRO CHRISTOPHER ABRAHAM

DELEGATE

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


215

BRO. UMAR SAMUEL

DELEGATE

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


216

PST. ISAH ZACCHAEUS

LICENSED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


217

PST. JEREMIAH O. MATTHEW

LICENSED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


218

REV. ABIODUN YUSUFF

ORDAINED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


219

REV. AGNES O. OLOFINLUSI (MRS)

ORDAINED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


220

REV. JOHN DANIEL

ORDAINED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


221

REV. JOSEPH EZEKIEL

ORDAINED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


222

REV. MOSES O. JIJI

ORDAINED

OKENE

NORTH- CENTRAL

NORTHERN


223

JOSHUA EJECHABO

DELEGATE

OTUKPO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


224

PASTOR. ADAH AKOGWU

LICENSED

OTUKPO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


225

PASTOR. JOSEPH OGBU

LICENSED

OTUKPO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


226

PASTOR.PATRICT ADE

LICENSED

OTUKPO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


227

REV.JAMES THOMAS

ORDAINED

OTUKPO

NORTH-CENTRAL

NORTHERN


228

BRO. BAMIDELE A. ADEOYE

DELEGATE

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


229

PASTOR. BABATUNDE SOKUNBI

LICENSED

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


230

PASTOR. BAMIDELE ADEGBOYE

LICENSED

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


231

PASTOR. IYKE OGBECHIE

LICENSED

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


232

PASTOR.LUCKY MEMEH

LICENSED

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


233

REV.MRS. V.O. OLAJUNMOKE

ORDAINED

KADUNA

NORTH-WEST

NORTHERN


234

REV. BAWA SIMON

ORDAINED

KAFANCHAN

NORTH-WEST

NORTHERN


235

BRO. KOLA LAWAL

DELEGATE

KANO

NORTH-WEST

NORTHERN


236

PASTOR. ROTIMI ELEMENT

LICENSED

ZARIA

NORTH-WEST

NORTHERN


237

SIS. JOYCE JAFARU

DELEGATE

JALINGO

NORTH-EAST

NORTHERN


238

SIS. SOLOMON

DELEGATE

JALINGO

NORTH-EAST

NORTHERN


239

PASTOR. DUPE JACOBS

LICENSED

JALINGO

NORTH-EAST

NORTHERN


240

PASTOR. PETER AIHAJI

LICENSED

JALINGO

NORTH-EAST

NORTHERN


241

PASTOR. BULUS EDWIN

LICENSED

NUMAN

NORTH-EAST

NORTHERN


242

PASTOR DANIEL BAVEUNUM

LICENSED

YOLA

NORTH-EAST

NORTHERN


243

PASTOR. BAZAMA OBED

LICENSED

YOLA

NORTH-EAST

NORTHERN


244

PASTOR. OBIDA DAGAL

LICENSED

YOLA

NORTH-EAST

NORTHERN



POTENTIAL VOTERS: 244

X